môj príbeh

Vitajte volám sa Viki, mám 28 rokov a momentálne žijem v Michalovciach so svojím manželom a našimi zvieratkami, psíkom a mačičkou, ktorí sú tiež poriadni gurmán :) V súkromí pracujem ako rodinná a svadobná fotografka. Od malička rada trávim čas v kuchyni a tvorím niečo dobré pod zub. Keď som bola malá, milovala som plnenie babkiných pirôžtekov, lepenie lineckých koláčov, alebo kradnutie cesta, keď mamka piekla šišky. Ako väčšina z nás, vyrástla som na poctivej domácej strave a nad jedlom som sa hlbšie nezamýšľala, až kým som nezačala žiť sama a variť každý deň. Pracujem ako fotografka a keďže mnoho času trávim doma za počítačom, únik do kuchyne je pre mňa relaxom. Veľmi často pripravujem rýchle jedlá v rámci obednej prestávky :)

Doma sa stravujeme prevažne vegetariánsky, takže na tomto blogu nájdete hlavne recepty a suroviny, ktoré jeme u nás doma. Som názoru, že ak už človek má jesť mäso, tak striedmo, tak ako to bolo kedysi, netreba to preháňať a siahnúť treba hlavne po domácich surovinách od lokálnych predajcov. To samozrejme platí, nie len pri mäse, ale všeobecne, aj keď viem, že dnes v dome supermarketovej to nie je také jednoduché. Niekto si možno povie, načo používam mliečne výrobky a prečo neurobím jedlo rovno vegánske. Avšak chcem aby boli recepty autentické, pravdivé a také aké mám rada, takže občas vás možno naštve syr na cestovinách či vajce v koláči. Pre vegánov je vytvorená samostatná kategória, keďže tvorenie takýchto receptov ma veľmi baví a je to výzva. Pri ich tvorbe sa treba zamyslieť nad tým, aby sme nahradili to, čo sme ubrali. Myslím, že je dôležité, aby sme si uvedomovali aký má naše stravovanie dopad na planétu a životné prostredie a aby sme neboli zbytočne rozmarní, ale mysleli na viac ako len na sýte brucho.

Milujem farebné jedlo, výrazné chute, orientálne korenia, sýte polievky, zdravé sladkosti a smoothie. Okrem tvorby receptov sem na blog sa venujem aj food stylingu a foteniu či vymýšľaniu receptov pre rôzne značky, firmy, či gastro prevádzky. Nie som nutričný poradca ani nerátam každú jednu kalóriu, skôr sa snažím tvoriť recepty s rozumom a na nič nezabudnúť.

“JESŤ, TO JE NEVYHNUTNOSŤ, ALE SPRÁVNE JESŤ, TO JE UMENIE.”