zo sezónnych surovín

Tento pokrm nikdy nesklame. Ak máte chuť na niečo zdravé a nadupané vitamínmi, tak buddha bowl je ako stvorený. Čo si tam pridáte je v podstate na vás. Dôležite je však zachovať rovnováhu a teda zakomponovať všetky potrebné látky. Dnešná miska je taká slovenská verzia z aktuálne u nás dostupných surovín, takže ju zvládnete hravo pripraviť :)

Na prípravu 2 porcií potrebujeme

Na tofu : 1 tofu, 2 lyžice olivového oleja, 2 lyžice ponzu omáčky, soľ korenie, biely sezam

200 g červenej kapusty, polovicu brokolice, 2 mrkvy, pol šálky kuskusu, šalátový mix, olivový olej, soľ, korenie, mletú rascu, semiačka (tekvicové, slnečnicové, aké chceme)

Na dresing : 2 lyžice olivového oleja, lyžičku medu, lyžičku jablčného octu, soľ, korenie podľa chuti

postup prípravy

  1. Najprv si dáme marinovať tofu aspoň na hodinku, dve. Takže tofu umyjeme pod studenou vodou a osušíme kuchynskou utierkou. Nakrájame ho na kocky, pridáme olivový olej, ponzu, soľ, korenie, všetko zmiešame a odložíme do chladničky.
  2. Brokolicu vložíme do vriacej vody, 3 minúty varíme a následne vyberieme a opláchneme pod studenou vodou, aby sme zastavili var. Necháme ju odkvapkať a uschnúť.
  3. Do tej istej vody dáme variť mrkvu na 10-15 minút a tiež ju necháme uschnúť. Nechceme ju úplne mäkkú, ale takú chrumkavejšiu.
  4. Kuskus pripravíme podľa návodu.
  5. Červenú kapustu nakrájame na drobnejšie kúsky. Vo väčšej nepriľnavej panvici zohrejeme lyžicu olivového oleja a na prudkom stupni orestujeme kapustu do chrumkava. Ochutíme soľou, rascou a korením.
  6. Na dresing zmiešame všetky suroviny.
  7. Marinované tofu vysypeme spolu s marinádou na rozohriatú panvicu a restujeme na strednom stupni. Po 2 minútach pridáme sezam a restujeme do chrumkava.
  8. Keď je všetko hotové, naservírujeme suroviny vedľa seba, polejeme hotovým dresingom a posypeme semiačkami.

Na buddha bowl milujem tú pestrosť chutí a surovín a že jedlo nie je nuda, ale naopak zábava :) Tak hádam vám bude chutiť, je to naozaj veľmi jednoduché.

PS : Ak by ste sa chceli čokoľvek opýtať ohľadne tohto alebo iných receptov, napíšte mi na Facebook alebo Instagram :)