Na prípravu potrebujeme

Na toasty som použila lámankový chlebík, ale môžete použiť kľudne akýkoľvek iný, ktorý máte radi

300 g sterilizovaného bio cíceru, 1 lyžicu olivového oleja, 1 malú cibuľu, 2 strúčiky cesnaku, 3 lyžice paradajkového pyré, 2 paradajky, soľ, korenie, pol lyžičky údenej papriky, pol lyžičky mletej rasce

Na vrch použijeme čerstvú bazalku a stratené vajíčka

Postup prípravy

  1. Cícer opláchneme a utrieme kuchynsku utierkou do sucha.
  2. Cibuľu a cesnak nakrájame na malé kúsky.
  3. Vo väčšej panvici zohrejeme olivový olej, pridáme cibuľu a cesnak a chvíľku orestujeme, Potom pridáme mletú rascu a údenú papriku a ešte chvíľku opečieme.
  4. Do panvice pridáme paradajkový pretlak, nakrájané paradajky, cícer a zmes osolíme.
  5. Paradajkovú zmes za občasného miešania varíme cca 10-15 minút, kým sa neprepoja všetky suroviny a cícer nie je úplne mäkkučký.
  6. Takto hotovú zmes uložíme na toasty a na vrch pridáme stratené vajce s čerstvou bazalkou. Vajíčko si môžeme okoreniť podľa chuti.
  7. Toasty si môžeme potrieť troškou olivového oleja a tak opiecť z každej strany do chrumkava.
  8. Tak dobrú chuť, verím že vám bude chutiť, dajte mi určite vedieť. My si doma dosť fičíme na cíceri a tento recept nám ozaj veľmi chutí. Inšpiráciu naňho som našla v mojej obľúbenej veggie knihe Plenty more, troška som si ho upravila a je fakt úžasný. Určite vám odporúčam pozrieť sa na spomínanú knihu, pretože je nesmierne inšpiratívna a to hlavne ak nejete mäso a radi experimentujete so zeleninou či ovocím.