Vítam vás po menšej pauze opäť na blogu. Nie že by som sa celé sviatky vyvaľovala, no žiaľ zastihla ma choroba, takže som akosi nebola schopná pridávať sviatočné recepty, ktoré som mala v pláne. Nevadí, zdravie je len jedno a blog mi nikam neutečie, takže som sa poctivo liečila s čajíkmi a medíkmi a našťastie to prešlo. Dúfam, že vy ste sviatkovali o čosi lepšie :)

Dnes mám pre vás recept, ktorý je trocha klasickejší a to hlavne preto, že počas Vianoc sa často vraciam k domácim klasikám. Kedy ak nie na Vianoce že? Tento orechový veniec som piekla už po sviatkoch, keďže počas tých sme mali perníky a iné koláčiky. Avšak padol vhod na raňajky, pretože bol skvelý, mäkučký a šťavnatý, čo sa pri kysnutých koláčoch niekedy nezdá.

Ak máte aj vy zásobu orechov, tak smelo do toho :)

na prípravu potrebujeme

kvások :

120 ml polotučného mlieka

1 lyžičku trstinového cukru

1 kocku droždia


cesto :

300 g polohrubej múky, môže byť aj špaldová

štipku soli

4 lyžice trstinového cukru

80 g masla

1 žĺtok


náplň :

40 ml polotučného mlieka

50 g trstinového cukru

150 g mletých vlašských orechov

2 lyžice masla

lyžičku škorice

vajíčko na potretie


postup prípravy

  1. Pripravíme si kvások. Teplé mlieko, droždie a cukor zmiešame a necháme chvíľku vykysnúť.
  2. Potom pridáme soľ, cukor, roztopené maslo, žĺtok a múku a vypracujeme hladké cesto. Ja som cesto pripravovala v robote, vždy je hladšie a krajšie ako keď to robím ručne.
  3. Cesto jemne pomučíme a odložíme vykysnúť na teplé miesto aspoň na 1 hodinu.
  4. Potom cesto rozvaľkáme na hrúbku cca 1 cm a potrieme ho plnkou.
  5. Plnku pripravíme nasledovne. Mlieko s cukrom a maslom privedieme k varu a hneď odstavíme. Primiešame škoricu a mleté orechy.
  6. Cesto potreté orechovou plnkou opatrne zrolujeme do pevnej rolády a tú prerežeme pozdĺžne na polovicu. Vzniknú nám teda dva dlhé pásy, ktoré prepletieme cez seba ako vrkoč a stočíme do tvaru venca.
  7. Použijeme buď plech, alebo okrúhlu formu, ktorú potrieme maslom, uložíme na ňu veniec a potrieme ho rozšľahaným maslom.
  8. Takto pripravený koláč pečieme pri teplote 200°C. 5 minút pečieme len na spodný gril a po 5tich minútach zapneme aj vrchný gril. Je to preto, aby sa nám zhora veľmi nepripiekol.

Tak ja vám prajem dobrú chuť a ak by som sa už do Nového roka neozvala, tak vám prajem aby ste doň vykročili tou správnou nohou s čistou hlavou, pevným zdravým a kreatívnymi nápadmi :) Ak by ste sa chceli čokoľvek opýtať, napíšte mi na Facebook.