Na prípravu potrebujeme

čerstvý špenát, cviklu, mrkvu, olivový olej, soľ, korenie (použila som talianksé bylinky), balkánsky syr, vlašské orechy, med

Postup prípravy

Milujem šaláty či už v lete, alebo zime. Vždy sa snažím používať sezónne suroviny a pripraviť čo najvyváženejší šalátik. Šaláty už dávno nie sú len nakrájaná zelenina či “tráva” ako to poniektorí ľudia majú zaužívané. Aj šalát môže byť chutným, sýtym a zdravým hlavným jedlom, ak použijeme tie správne suroviny. Dnes je v recepte použitá cvikla, mrkva a orechy , ktoré k zime určite patria.

  1. Najprv si upečieme zeleninu. Mrkvu a cviklu očistíme a nakrájame. Mrkvu na pásiky a cviklu na plátky.
  2. Pripravíme si väčší plech, pokvapkáme ho olivovým olejom, poukladáme naň zeleninu, ktorú osolíme, okoreníme a pokvapkáme ešte raz olivovým olejom zvrchu. Korenie môžete použiť podľa chuti, ja som použila taliansku zmes byliniek.
  3. Zeleninu pečieme pri 200 ºC približne 25-30 minút. Necháme ju troška chrumkavú, nemusí byť úplne mäkká.
  4. Medzi tým si do tanierov pripravíme špenát. Keď je zelenina upečená, uložíme ju na špenát, šalát posypeme podrveným balkánskym syrom a posypeme skaramelizovanými orechmi. Tie pripravujem tak, že ich hodím na horúcu suchú panvicu, pokvapkám medom a opečiem len chvíľku, minútku či dve, aby med nezhorel.
  5. Máme hotovo. Presné množstvo surovín som neuviedla, pretože šaláty nikdy nevážim, robím ich tak od oka, koniec koncov, každý má rad niečoho viac niečoho menej.