jednoduchý a mäkučký koláčik

Tento koláčik je opäť veľmi jednoduchý a vďaka kokosovej múke jemný, mäkký, voňavý a samozrejme chutný. Ešte vždy nám doma ostala zásoba domácich jabĺk, čo je super, lebo vlastne celú zimu sme ich nemuseli kupovať. Sú už však také mäkšie, takže ideálne do koláča. Nuž, keďže máme piatok, možno vám tento recept poslúži na rýchle víkendové pečenie :) Nám koláčik veľmi chutil a zmizol extrémne rýchlo, keďže sme mali aj návštevu.

na prípravu potrebujeme

Ja som použila okrúhlu formu s priemerom 22 cm, môžete však použiť aj nejaký menší plech.

3 vajíčka, 100 g trstinového cukru, šťavu z polovice citróna, 1 kypriaci prášok bez fosfátov, 100 g pomletých bezlepkových ovsených vločiek, 2 lyžice kokosového oleja, 60 g kokosovej múky, pol lyžičky škorice, 500 g sladkých jabĺk, 2-3 lyžice vody, vlašské orechy na posypanie

postup prípravy

  1. Žĺtky oddelíme od bielkov a v mixéri ich vyšľaháme s cukrom, kypriacim práškom a citrónovou šťavou do peny. Ostatné suroviny budeme primiešavať ručne.
  2. Pridáme kokosový olej, pomleté vločky, kokosovú múku a škoricu. Teraz máme cesto veľmi husté, avšak nebojme sa toho primiešame ešte nastrúhané jablká a tuhý sneh ušľahaný z bielkov a štipky soli, ktoré nám cesto zvláčnia a zriedia. Ak by sa nám cesto zdalo stále husté, pridáme troška vody. Ja som na konci primiešala 2 lyžice, aby bolo cesto akurát vláčne a nie príliš husté. Ak však máte šťavnatejšie jablká, možno to ani nebude potrebné.
  3. Plech na pečenie vystelieme papierom na pečenie a nalejeme doň cesto, ktoré zvrchu pekne uhladíme a posypeme podrvenými vlašskými orechmi.
  4. Koláčik pečieme vo vyhriatej rúre na 180 °C približne 30-40 minút, záleží od rúry. Keď bude zvrchu a na bokoch zlatistý, je hotový. Môžeme urobiť test špáradlom.

Tak ja vám prajem dobrú chuť, verím že sa vám koláčik vydaril a prajem vám krásny víkend.

PS : Ak by ste sa chceli čokoľvek opýtať ohľadne tohto alebo iných receptov, napíšte mi na Facebook alebo Instagram :)