Na prípravu potrebujeme

Na korpus : 1/2 šálky hrozienok, 1/2 šálky mletých vlašských orechov, 1 šálku strúhaného kokosu, 1 lyžicu medu, 1/3 šálky kokosového oleja, v prípade potreby 50 ml vody

Na kokosovú plnku : 2 šálky strúhaného kokosu, 1 lyžicu medu, 1/3 šálky kokosového oleja, 3 banány

Na vrch : 1 čokoládu na varenie + lyžicu kokosového oleja

Postu prípravy

Nepečené koláče a torty sú proste super vec, no a ak ide o vegánsku verziu o to lepšie nie ? Nedávno som potrebovala na rýchlo vymyslieť nejaký jednoduchý dezert na nedeľu a tak som googlila pre rýchlu inšpiráciu, prehľadala špajzu čo mám po ruke a tak to dopadlo takto banánovo kokosovo čokoládovo.

  1. Najprv si pripravíme korpus. Hrozienka namočíme na 30 minút do vody. Následne ich scedíme a vložíme do misky.
  2. Pridáme strúhaný kokos, pomleté orechymed a kokosový olej. Tyčovým mixérom všetko rozmixujeme na cesto. Ak máme dobrý mixér, nemusíme to robiť tyčovým, ale všetko spolu rozmixujeme v mixéri. Ak by sa nám zdalo cesto príliš husté, pridáme 50 ml vody, ja som tak urobila a potom bolo akurát.
  3. Na dno tortovej formy s priemerom 26 cm rukami pritlačíme cesto. Na vrch poukladáme nakrájané banány a nanesieme kokosovú plnku.
  4. Plnku pripravíme jednoducho. Kokos rozmixuejeme na jemnú múčku, pridáme med a kokosový olej.
  5. Koláč polejeme roztopenou čokoládou a dáme stuhnúť do chladničky na pár hodín.

U nás doma mal koláčik veľký úspech aj u nevegánov, ktorí vôbec netušili, že koláčik je bez múky či vajec. Tak vám prajem dobrú chuť, budem rada ak mi dáte vedieť či sa vám vydaril a prípadne ako vždy, ak pripravujete nejaké moje recepty, kľudne na instagrame použite hashtag #victoriakitchenstories