romantika nie len na valentína

Celý tento týždeň sa nesie v znamení romantickej Valentínkej nálady, čo sa odzrkadlilo aj v našej kuchyni a nejako sa to na mňa nalepilo :) Valentína s manželom nejako extra neprežívame, no vždy rada pripravím niečo dobré a milé pod zub. Tento krát to boli pohánkové lievance s malinami. Veľmi jednoduchý recept vhodný aj pre detičky. Z lásky ich môžete pripraviť hocikedy, nie len na Valentína :)

na prípravu potrebujeme

na 12-15 kúskov

150 g pomletých pohánkových vločiek, 200 ml mandľového mlieka, 3 lyžice trstinového cukru, 2 vajíčka, lyžičku kypriaceho prášku bez fosfátov, šťavu z polovice citróna

Na ozdobu : biely jogurt, maliny, strúhanú čokoládu alebo hocijaké iné ovocie, orechy, med

postup prípravy

Tieto lievance sú nadýchané, mäkučké, veľmi chutné a výživné vďaka pohánke, ktorá obsahuje vitamíny typu B, E, C, či minerály ako vápnik, železo aj fosfor a rovnako aj cenné aminokyseliny. Pohánka má svoju špecifickú chuť, ktorá nie každému chutí, preto je super zakomponovať ju napríklad takto do lievancov, kde sa tak trochu "stratí".

  1. Pohánkové vločky pomelieme na múku.
  2. Primiešame všetky ostatné suroviny a vypracujeme cesto. Ak by bolo veľmi husté, pridáme trochu mlieka navyše. Cesto ale má mať hustejšiu konzistenciu, aby sa nám lievance dali pekne otočiť, takže bude troška hustejšie a lepivejšie.
  3. Na lievancovej panvici potretej troškou olivového alebo kokosového oleja ich vyprážame na nižšom stupni z každej strany 4 minúty. Je potrebné aby sa prepiekli a mohli sme ich pekne otočiť. S cestom treba pracovať opatrne. Keďže je cesto hustejšie lievančeky sú väčšie a tučnejšie :)
  4. Ozdobíme ich podľa fantázie a obsahu chladničky a podávame.

Dajte vedieť či vám chutili :)

PS : Ak by ste sa chceli čokoľvek opýtať ohľadne tohto alebo iných receptov, napíšte mi na Facebook alebo Instagram :)