Na prípravu potrebujeme

1 plechovku cíceru (400 g), 200 g mrkvy, 3 lyžice olivového oleja, 2 lyžičky tahini pasty, 1 strúčik cesnaku, pol lyžičky mletej rímskej rasce, soľ, korenie, šťavu z polovice citróna

Môžete primiešať čerstvý koriander alebo petržlenovú vňať, podľa chuti

Postup prípravy

Pomazánku hummus buď miluješ, alebo nenávidíš. Ja spadám určite do tej prvej kategórie a rada tento orientálny pokrm pripravujem nie len klasicky, ale aj s inými druhmi zeleniny ako len so samotným cícerom.

Cícer je jednoducho bielkovinová bomba, takže ho určite treba zaradiť do jedálnička 

 Dnes si pripravíme mrkvovú verziu a časom pridám určite aj iné. Ešte podotknem, že hummus sa väčšinou podáva s pita chlebom, či plackami, ktoré si do neho namáčame, ale samozrejme môžeme ho aj natrieť na čerstvé pečivo. Ja osobne ho mám najradšej práve takto.

  1. Najprv si pripravíme mrkvu, ktorú očistíme a nakrájame na kocky.
  2. Do hrnca dáme zohriať 2 lyžice olivového oleja a pridáme mrkvu, ktorú posypeme rímskou rascou. Restujeme cca 5 minút a následne mrkvu zalejeme trochou vody a podusíme do mäkka cca 15-20 minút.
  3. Z cícera vylejeme vodu a dáme ho do misky, pridáme uvarenú mrkvu, tahini pastu, soľ, čierne korenie, citrónovú šťavu, prelisovaný cesnak, lyžicu olivového oleja a všetko rozmixujeme na hladký krém.
  4. Potom je už len na nás ako hummus podávame, výborne chutí s čerstvou zeleninou.
  5. Tak dobrú chuť prajem