Na prípravu potrebujeme


na kašu : 1 šálku guľatozrnnej ryže, 1 plechovku bio kokosového mlieka (400 ml), 200 ml sójového mlieka 1 lyžicu medu

na horúce ovocie : 1 šálku malín, polovicu granátového jablka, lyžičku kokosového oleja, lyžičku medu, pol lyžičky škorice

na posypanie : kokosové lupienky, lyžičku nastrúhanej horkej čokolády

Postup prípravy


Mliečna ryža je vec, ktorú si pamätám z detstva a myslím, že dnes je už mnoho spôsobov ako ju pripraviť aj zdravšie. Táto kombinácia mi veľmi chutí, keďže sladká kokosová chuť a kyslejšie ovocie sa pekne dopĺňajú.

  1. Do hrnca dáme ryžu, zalejeme kokosovým a sójovým mliekom a na nižšom stupni varíme kým ryža nezmäkne cca 25 – 30 minút. Ja ju varím dlhšie, aby bola trocha rozvarená, získa kašovitejšiu konzistenciu.
  2. Ryžu nezabudnime občas premiešať aby nám neprihorela. Pred dovarením ju osladíme medom. Kým sa ryža varí, pripravíme si ovocie. Maliny môžeme použiť buď mrazené, alebo čerstvé. Ak používame mrazené, necháme ich pred prípravou rozmraziť.
  3. Na panvici roztopíme kokosový olej, pridáme maliny, kúsky granátového jablka, osladíme lyžičkou medu, posypeme štipkou škorice a chvíľu restujeme, kým ovocie nezmäkne a nevytvorí sa nám ovocná omáčka.
  4. Hotovú mliečku ryžu polejeme horúcim ovocím, posypeme kokosovými lupienkami a strúhanou čokoládou.
  5. Tak prajem dobrú chuť.

PS : Ak sa chystáte pripraviť nejaké recepty z môjho blogu, budem veľmi rada ak ich na instagrame označíte hashtagom #victoriakitchenstories nech sa pokochám ako sa vám vydarili n Majte pekný a úspešný deň.