Na prípravu potrebujeme


200 g bezvaječných špagiet, 2 lyžice olivového oleja, 2 strúčiky cesnaku, hrsť čerstvého koriandra, 20 g kapary, 30 g zelených olív, 400 g krájaných paradajok (1 plechovka), 4 lyžice vegánskej smotany na varenie (ja kupujem v Kauflande Take it veggie značku), soľ, korenie, lyžičku hnedého cukru

Postup prípravy

Kto si myslí, že vegánske recepty nie sú chutné, je na veľkom omyle. Trebárs tieto cestoviny sú úplne božské. Hotové sú raz dva a samozrejme ich príprava je jednoduchá ako vždy.

  1. Do vriacej osolenej vody dáme variť špagety na 8 -10 minút alebo podľa návodu.
  2. Cesnak nakrájame na drobno, tiež kapary a olivy na kúsky. Môžete použiť buď celé kapary a odkôstkovať ich, alebo použiť maličké kapary bez kôstiek. V podstate to je jedno, ide len o inú odrodu. Veľké kapary sú podľa mňa výraznejšie ako malé.
  3. Koriander nasekáme.
  4. Na panvici zohrejeme olivový olej, pridáme cesnak a koriander a restujeme cca 3 minúty na malom stupni, pozor aby cesnak nezhnedol, zhorkol by.
  5. Pridáme kapary a olivy a restujeme ďalšie 3 minúty. Následne pridáme krájané paradajky z konzervy. Zmes osolíme, okoreníme a pridáme lyžičku hnedého cukru.
  6. Paradajkovú zmes varíme 10 minút a občas ju premiešame. Na koniec pridáme 4 lyžice vegánskej smotany na varenie a ešte chvíľku povaríme, stačia 2-3 minútky.
  7. Uvarené špagety pridáme k omáčke a podávame.
  8. Prajem vám dobrú chuť a ako vždy ak sa chystáte pripravovať nejaké recepty z môjho blogu a chceli by ste ma potešiť fotkou, kľudne použite na instagrame hashtag #victoriakitchenstories