príjemná atmosféra a super jedlo

Pomerne mojim čerstvým objavom je reštaurácia a penzión Meridiana v Bojniciach, kde sme s drahým boli toto leto oddychovať :) Spomeniem len na rýchlo, že je tam aj krásne ubytovanie a prostredie, takže odporúčam na dovolenku kľudne aj s deťmi. My sme v reštaurácií jedli večer po príchode na penzión a mali sme aj raňajky, ktoré boli úplne skvelé, no tie som neodfotila, pretože mali lievance a avokádovú pomazánku, do ktorých sme sa hneď pustili :) Inak kávu dostanete taktiež čerstvú a voňavú, keďže niekedy na hoteloch a penziónoch majú len stroj, kde nie je káva úplne taká ako by mala byť. Tu to však neplatilo.

Večeru sme si však odfotili a ja som bola nadšená z toho, že sa tam chutne najedia aj vegáni a vegetariáni, čo nie je na Slovensku úplne bežné. Väčšina podnikov si myslí, že keď má v ponuke vyprážaný syr, grilovaný hermelín, alebo pirohy, sú v bezpečí čo sa týka bezmäsitých jedál. Och ako sa len dokážem rozčúliť, keď tieto "vysokovýživné" jedlá vidím v menu. Tu som mala opačný problém a to ten, že som si nevedela vybrať, keďže v menu bolo niekoľko zaujímavých jedál na veggie spôsob, ktoré by som rada ochutnala. Nakoniec som si dala hlivové medailóniky s grilovanou zeleninou a batátovými hranolkami - super voľba. Môj milovaný muž si dal mäso, keďže doma mäso varíme len zriedka (teda skoro vôbec), reštaurácie sú jeho šanca :D Dal si rebrá tuším s bbq omáčkou a keďže bol poriadne hladný po dlhej ceste, chválil si :)

Ako predjedlo sme si dali avokádový tatarák podávaný s toastom, super záležitosť :) No a nižšie už vidíte niečo pre chlapov :)

Bolo nám tu teda veľmi príjemne, takže ak budete niekedy v Bojniciach a budete hľadať nejaké fajn miesto na obed či večeru, môžem vám tento podnik určite odporúčiť. Ceny boli také povedala by som klasické na druh reštaurácie a jedál ktoré ponúkali, teda troška vyššie, ale viete za čo platíte, takže nie je o čom. No a na záver vám pridám aj fotky z vonku :)