gastro zážitok tohto roku

Návšteva tejto reštaurácie je jednoznačne naším naj gastro zážitkom tohto roku. Počas výletu v Zakopanom, sme sa rozhodli sem zájsť na obed, pretože reštaurácia mala skvelé recenzie a presvedčivé fotky, čo u mňa vždy rozhodne. Oslovil ma aj krásny interiér a nápaditý výber jedál.

Musím povedať, že v tejto reštaurácií som si dala aj mäso. Nie že by nemali na výber aj veggie, ale už prvý pocit z tohto podniku bol skvelý a ja som vedela, že šalát či bowl je síce super, ale musím ochutnať niečo iné, pretože to bude fakt niečo extra. Mám svoj názor na chorý systém veľkých reťazcov a bordel ktorý ľuďom predávajú, preto sa mäsu vyhýbam a nepodporujem tento systém. Avšak nemám problém ochutnať mäso, ak je raštaurácia naozaj skvelá, dostanete čerstvé suroviny od miestnych farmárov a môžem spokojne vyhlásiť že najlepšie kura aké som jedla bolo poľské 😂😂😂 Keď budete niekedy v Zakopanom určite sem zájdite, oplatí sa to a ceny sú na naše pomery a takýto druh reštaurácie vážne skvelé. Myslím, že u nás by to bolo minimálne dva krát drahšie, ak nie viac.

tu už vidíte úžasné pirohy s rôznymi omáčkami, zeleninovým olejom a chrumkavou šalviou. Hotová špecialita.

ja som si teda dala kuracie prsia s paradajkovým bulgurom, granátovým jablkom a feniklom s omáčkou z červeného vína. Niečo fantastické.

Peťko veľmi chválil pečený bôčik s bravčovou panenkou, zelerovým pyré a ovocím. Tuším vravel, že to bol najlepší bôčik, aký kedy jedol.

Na záver ešte podotknem, keď si v menu čítate ponuku, príde vám ako taká klasika. Avšak jedlá sú spracované skvelo, chute sú rôznorodé a aj food styling je okúzľujúci. Za mňa super a už sa teším, ako sa sem vrátime.