gastro vyvrcholenie roka

O tejto ázijskej reštaurácii v Petržalke som počula veľa a dokonca aj môj Petrík mi už dlho brúsil uši s tým, aká je skvelá, keďže kedysi tam s bratom boli na večeru a dali si degustačné menu. Veľmi mu vtedy chutilo a dlho na túto návštevu spomínal. Tento rok sme ako skorší vianočný darček dostali od švagra degustačné menu pre zmenu my dvaja, čomu sme sa veľmi potešili.

Peťo sa tešil na ďalšiu návštevu a že mi to tam ukáže a ja som sa tešila, že ochutnám niečo nové a možno prekonám aj nejaké svoje hranice, keďže ja a morské plody, ktoré menu obsahuje nie sme veľký kamaráti. Avšak ide len to, pripraviť jedlo technicky správne a chuťovo nápadito a musí to byť dobré. To som si teda myslela a tak to naozaj aj je, pretože mi veľmi chutilo. Uvediem síce blbý príklad, ale pomerne presný. Keď si niekto v obchode ide kúpiť avokádo a vyberie si nezrelé, či naopak prezreté, odsúdi ho a už nikdy, alebo tak skoro si ho nekúpi, pretože bude žiť v tom, že mu nechutí. To je aj môj prípad. Keď krevety či mušle, ktoré som pred tým jedla, neboli pripravené správne, nechutili mi a preto som nemala potrebu jesť ich. Kari krevety, ktoré sme mali v tomto menu, by som si však dala znova, pretože boli neskutočné. Som teda veľmi rada, že som mala možnosť skúsiť aj tento typ kuchyne a musím uznať, že jedlo bolo fantastické. Výrazné, no doladené chute, farby a estetika jedla ma hneď dostali. Svojím spôsobom je to také umenie na tanieri a vy si nie len pochutíte, ale odnesiete si odtiaľ aj zážitok na ktorý budete dlho spomínať. Píšem vám to preto v tomto čase, pretože ak hľadáte vhodný darček pre gastro nadšenca, toto jednoznačne poteší. Vydvihla by som aj skvelý profesionálny personál a príjemné prostredie s krásnymi prírodnými motívmi.

Pridávam fotky niektorých jedál z menu ako napríklad lososové sashimi, edamame polievku s Francúzmi obľúbenou mušľou sv. Jakuba, úžasné kari krevety s tuniakovým tatarákom, kačacie prsia so zeleninou a výbornou ponzu omáčkou a dezerty v podobe moderného veterníčku a černicovej bomby :)

Chutilo nám naozaj všetko no s drahým sme sa najviac zhodli na tuniakovom tataráku s údenou majonézou a kaviárom, ktorého chuť bola úžasná a len ťažko ju opísať, musíte ochutnať :) Neostáva mi nič iné, len vám všetkými desiatmi odporúčiť návštevu tejto reštaurácie, pretože takéto veci si len tak doma nepripravíte a na milión percent budete mať z toho zážitok, čo je najdôležitejšie. Pridávam stránku podniku kde si môžete pozrieť aktuálne menu :) Ja sa už teraz teším na ďalšiu návštevu.