rýchla narodeninová torta

Musím sa priznať, že torty veľmi nepečiem. Celkovo sa vyhýbam pečeniu rezov, či podobných krémových zákuskov. Ak pečiem tortu, tak jedine keď má niekto v rodine narodeniny, čo nie je tak často, takže to nemám "v ruke" a moje torty nie sú ako z katalógu :) Avšak sú to také handmade torty z lásky, takže v pohode. Ak sa už do nejakej pustím, väčšinou používam piškótové cesto a krémy z mascarpone, tvarohu či kokosového mlieka. Ovocie samozrejme nesmie chýbať. Konkrétne túto kakaovo malinovú som piekla drahému k narodeninám. Vyzerá síce žensky, ale to som si uvedomila až pri zdobení :) Nevadí, hlavne že mu chutila haha. Krém som si zvolila taký rýchly, keďže sa mi nechcelo nejako dlho motať v kuchyni a bol fakt vynikajúci.

Torta teda nie je úplne bio, raw, light, a všetky tieto veci :D Ale je to ľahšia verzia, takže ja si myslím, že raz za čas si niečo podobné môžeme upiecť. Múky v korpuse je veľmi málo a krém je po väčšine z tvarohu, takže za mňa je to ok.

na prípravu potrebujeme

Ja som použila formu s priemerom 26 cm. Ak však chcete vyššiu tortu, stačí aj 20 cm forma.

Na korpus : 5 vajec, štipku soli, 150 g jemného práškového cukru, 5 lyžíc studenej vody, 120 g špaldovej polohrubej múky, 30 g kvalitného kakaa, 1 kypriaci prášok bez fosfátov.

Na krém : 500 g nízkotučného jemného tvarohu, 300 ml šľahačkovej smotany, 1 balenie Créme Olé pudingu s kokosovu príchuťou, 1 smeta-fix, 3 lyžice jemného práškového cukru, šťavu z polovice limetky.

Ešte potrebujeme : 100 g čerstvých malín na ozdobu, 1 až dve fľaštičky domácich zaváraných malín, domáci malinový džem, strúhanú čokoládu alebo hocičo podľa fantázie :)

postup prípravy

  1. Pripravíme si korpus. Bielky oddelíme od žĺtkov a pridáme ich do kuchynského šľahača spolu so štipkou soli. Šľaháme ich 2 minúty na nižšom stupni, potom pridáme otáčky a šľaháme dokopy 10 minút. Medzi tým k ním pomaly pridávame cukor po lyžiciach. Na konci pridáme ešte 5 lyžíc studenej vody.
  2. Postupne pridávame k bielkom aj žĺtky pekne pomaly jeden po druhom, aby sa nám vyšľahala krásna jemná pena.
  3. Keď máme penu hotovú, opatrne k nej vareškou zamiešame preosiatu múku s kypriacim práškom a kakao.
  4. Formu na pečenie vystelieme papierom, nalejeme do nej cesto a korpus pečieme vo vyhriatej rúre pri teplote 170 °C 35 minút. Necháme ho vychladnúť a potom ho prekrojíme na polovicu. Kto chce, môže zhora jemne nožom odrezať kôrku ktorá nám pri pečení vznikla. Ja to nerobím, ale tortu otočím naopak :)
  5. No a teraz prichádza tá jednoduchšia časť prípravy krému. Zoberieme si väčšiu uzatvárateľnú misku, vylejeme do nej všetky suroviny na krém, misku zavrieme a cca 2 minúty ňou trasieme. Krém nám krásne zhustne.
  6. Prekrojený korpus pokvapkáme šťavou z malín (vlastne preto používam zavárané maliny), potrieme ho jemnou vrstvou malinového džemu, a na vrch uložíme maliny.
  7. Na maliny roztrieme asi dve tretiny krému, pridáme druhú polovicu korpusu a zvyšný krém pekne rozotrieme na vrch torty aj po bokoch.
  8. Ozdobíme podľa fantázie a je to :) Ja som použila trocha strúhanej čokolády, maliny a karamelové ozdoby. Tortu je pred podávaním dobré pár hodín vychladiť.

Tak čo poviete, môže byť? Ak by ste sa chceli čokoľvek opýtať, napíšte mi na Facebook alebo Instagram :)