Na prípravu potrebujeme


200 g červenej šošovice, 1 šalotku, 2 strúčiky cesnaku, 2 lyžice olivového oleja, soľ, korenie, pol lyžičky kurkumy, pol lyžičky mletej rasce, pol lyžičky mletého zázvoru, 1 paradajku, 50 g špenátových listov, čerstvý koriander

Príloha : tortilla, pita, alebo arabský chlieb

Postup prípravy

Dhál je klasické indické kašovité jedlo pripravené z munga alebo červenej šošovice. U nás je červená šošovica už dostupná takmer všade, takže nie je problém si toto jedlo pripraviť aj doma, rýchlo, lacno a zdravo. Je viacero spôsobov ako ho môžete pripraviť. Niekto ho robí z hrachu, niekto pridáva kokosové mlieko či iné suroviny. Ja som sa rozhodla dať vám sem môj obľúbený, overený recept a možno v budúcnosti pripravím aj nejaké iné alternatívy. Čo sa týka červenej šošovice veľmi rada mám tú z DM, alebo ju kupujem v bezobalových obchodoch.

  1. Šalotku si nakrájame na drobno a speníme ju na horúcom olivovom oleji. Pridáme pretlačený cesnak a chvíľku restujeme.
  2. Šošovicu preplácheneme, pridáme k šalotke a cesnaku a zalejeme vodou. Stačí zatiaľ len tak, aby bola zakrytá.
  3. Varíme ju do mäkká 15-20 minút.
  4. Potom pridáme soľkoreniekurkumumletú rascu a mletý zázvor. Kto má rad pikantnejšie, môže pridať aj trocha čerstvého zázvoru.
  5. Pridáme paradajku nakrájanu na kocky a varíme 2 minúty.
  6. Špenátové listy odstopkujeme a nakrájame. Pridáme ich k šošovici a varíme ešte 2 minúty.
  7. Na koniec do zmesi pridáme pár nakrájaných lístkov čerstvého koriandra a podávame s tortillou.