chrumkavý je najlepší

Toto je naozaj strašná bomba. Teda v prípade, že máte radi karfiol ako ja :) Ja ho teda zbožňujem, ale musí byť chrumkavý a nie rozvarený, presne ako v tomto prípade. Dresing z kapár je chuťovo výraznejší, takže nám skvelo doplní neutrálny karfiol a zemiaková kaša ku karfiolu patrí ako rezeň k šalátu, lebo tak ho vždy robila moja mamka a tak mi chutí najviac. Recept zvládnete pripraviť naozaj rýchlo :) Je to hlavné jedlo,. takže musí byť sýtejšie, no ak by ste si chceli urobiť z tohto večeru, kľudne bez kaše s kúskom celozrnného chlebíka či šalátom.

na prípravu 4 porcií potrebujeme

Na kašu : 600 g zemiakov, soľ, 3 lyžice mandľového mlieka, lyžicu panenského olivového oleja

Na dresing : 60 g malých mäkkých kapár (kúpite aj v supermarkete pri olivách), lyžičku horčice, soľ, korenie, lyžicu jablčného octu, 60 ml panenského olivového oleja

Na karfiol : 1 karfiol, 200 g cherry paradajok, 60 ml panenského olivového oleja, soľ, korenie, 2 hrste baby špenátu, hrsť čerstvého kôpru

postup prípravy

  1. Kašu vie asi pripraviť každý, ale keby náhodou nie tak pridávam rýchly postup. Zemiaky očistíme, umyjeme a nakrájame na kocky. Dáme variť do osolenej vody. Uvaríme do mäkká, následne precedíme a pridáme olivový olej a mandľové mlieko. Popučíme ich na kašu a dáme bokom.
  2. Karfiol umyjeme, odrežeme listy a rozdelíme ho na ružičky. Vo väčšom hrnci privedieme vodu k varu a vložíme do nej karfiol. Varíme 4 minúty, nie viac. Karfiol vyberieme na sitko a prepláchneme pod studenou vodou, aby sme zastavili var a aby ďalej nemäkol. Necháme ho odkvapkať a úplne vyschnúť.
  3. Medzi tým pripravíme dresing. Do misky vložíme kapary, olivový olej, horčicu, jablčný ocot, zmes jemne osolíme a okoreníme a tyčovým mixérom rozmixujeme. Nemusíme úplne všetky kapary, niektoré môžeme nechať aj na zahryznutie :) Dresing má byť hustejší a krémový.
  4. Vyschnutý karfiol premiestníme do väčšej misky, pridáme zvyšný olivový olej, soľ a korenie a poriadne premiešame.
  5. Grilovaciu panvicu rozpálime a na prudšom stupni grilujeme karfiol z každej strany. Netreba dlho, stačí kým sa nám začne robiť hnedé rebrovanie od panvice. Grilujeme ho postupne, aby mal na panvici dosť miesta.
  6. Takto ugrilovaný karfiol vrátime do misky, a kým je teplý primiešame kaparový dresing, nakrájané paradajky, nasekaný kôpor a špenátové listy. Všetko premiešame a podávame s kašou :)

Tak čo poviete na tento recept? Dúfam, že vám bude chutiť. Ak by ste sa chceli čokoľvek opýtať ohľadne tohto alebo iných receptov, napíšte mi na Facebook alebo Instagram :)