PLNÝ VITAMÍNU C

Tento čajík som pripravovala ešte na jeseň, kedy je najlepšie šípky zbierať. Najviac vitamínu C však obsahujú až po prvých mrazoch, takže ak šípky nie sú mäkké či oranžové, stále sú vhodné na zber. Ak to už tento rok nestihnete, tak aspoň tu bude recept na budúcu sezónu. Minulý víkend sme však boli na chate kde máme šípky a stále boli tvrdé a pekne červené, takže ja ešte jednu várku pripravím :) Šípky sú taká zázrak prírody, plné vitamínov a zdraviu prospešných látok ich môžeme nájsť hocikde popri ceste, v prírode či len tak medzi kríkmi. Bola by teda škoda nevyužiť ich benefity.

postup prípravy

  1. Nazbierane šípky umyjeme a rozložíme na suchú utierku či plech. Necháme ich voľne rozložené úplne vyschnúť.
  2. Zo šípok odrežeme chlpaté konce.
  3. Šípky voľne rozložíme na plech na pečenie vystlatý papierom a dosušíme v rúre pri teplote 30 °C. Pred tým ich môžeme rozdrviť mažiarom, aby sme sušenie urýchlili, keďže zdĺhavé sušenie nie je dobré. Sušíme ich cca 60 minút, dávame pozor aby príliš nestmavli.
  4. Ak nechceme šípky sušiť v rúre, môžeme ich sušiť voľne na vzduchu cca dva týždne, občas ich však treba premiešať, aby nezačali plesnivieť.
  5. Usušené šípky skladujeme v zatvorených dózach na chladnom mieste. Musia byť však úplne suché, pretože keby ostali vlhké, môžu začať plesnivieť. Takto ich môžeme skladovať maximálne 1 rok.
  6. Na prípravu čajíku zalejeme 1-2 lyžičky zmesi horúcou vodou a lúhujeme 10-15 minút. Čajík dochutíme medom :)