Na prípravu potrebujeme

200 g masla, 2 vajíčka, 100 g práškového cukru, 100 g čokolády (môže byť horká, alebo mliečna), 1 kypriaci prášok, 250 g hladkej špaldovej múky

Postup prípravy

Tieto domáce keksíky sú mňamka, drahý ich miluje a potajomky ich kradne z dózy :) Za posledný mesiac som ich piekla asi 4 krát aj deťom na vianočné fotenie a všetkým chutili, takže super. Navyše vydržia dlho, ja ich mám v sklenej uzatvorenej nádobe a tak ich skladujem aj týždeň, kým sa nezjedia.

  1. Najprv si nakrájame čokoládu na malé kúsky a dáme ju na 20 minút do mrazničky, aby sa pri pečení neroztopila. Môžte ju tam nechať aj dlhšie, ja mám však overené že 20 minút jej stačí :).
  2. Medzi tým si v miske vyšľaháme vajíčka izbovej teploty s práškovým cukrom.
  3. Pridáme mäkké maslo, kypriaci prášok a hladkú špaldovú múku. Ja dávam 230-250 g záleží aj od veľkosti vajec, čím je však cesto hustejšie, tým chrumkavejšie keksíky budú. Ak chcete aby boli keksíky v strede mäkšie, stačí vám aj 230 g múky.
  4. Do cesta primiešame čokoládu a poriadne premiešame.
  5. Na plech uložíme papier na pečenie a lyžičkou si naberáme guličky z cesta, ktoré ukladáme vedľa seba. Necháme medzi nimi aspoň 3 cm medzeru, lebo keksíky “spľasnú”.
  6. Pečieme ich vo vyhriatej rúre pri 190 °C 15-20 minút, vyberáme ich, keď začnú okraje hnednúť. Nenechajte ich veľmi vysušiť.

Dajte vedieť, ako sa vám podarili :)