Na prípravu potrebujeme

200 g hrozienok, 100 g vlašských orechov + na obaľovanie, 1 lyžicu kakaa, 2 lyžice kokosového oleja, 70 g kokosu, 2 lyžice medu

Postup prípravy

Júj tieto jednoduché a zdravé koláčiky, to je paráda čo ? Okrem tých klasických vianočných sladkostí, mám pre vás aj niečo zdravšie a nepečené. Tento recept je jednoduchý, takže verím že to máte raz dva hotové a môžete si pochutnávať. Ja som tieto guličky robila aj minulý rok a rovnako ako vtedy, aj teraz som ich urobila skôr a šupla do mrazničky :) Na Vianoce ich vyberiem a sú krásne čerstvé a voňavé.

  1. Na prípravu čoko guličiek si namočíme hrozienka na hodinu do vlažnej vody a necháme napučať. Potom ich scedíme a necháme odkvapkať.
  2. V miske si zmiešame hrozienka, pomleté orechy, kokos, med, kakao a kokosový olej a všetko rozmixujeme na hladkú zmes. Ja to robím tyčovým mixérom, ide mi to tak najľahšie a najrýchlejšie a cesto sa mi zbytočne nelepí na steny mixéra.
  3. Cesto by malo byť tuhšej konzistencie, aby sa z neho dali tvarovať guľky. Tie ešte obalíme v pomletých orechoch a je to. Ja som ich obaľovala v zmesi vlašských, kešu a lieskových orechov, ale môžete použiť akékoľvek. Je to na vás. Prajem dobrú chuť !