Na prípravu potrebujeme


150 g cíceru, 1 cuketu, 1 avokádo, 3 vajíčka, 120 g hnedej ryže (ja som použila mix troch druhov), 1 väčší batát, poľný šalát, tekvicové a ľanové semiačka, olivový olej

korenia : soľ, kurkuma, korenie na grilovanú zeleninu, mix čierneho korenia

Postup prípravy

Buddha bowls patria medzi obľúbené jedlá vegetariánov, vegánov či ľudí ktorí radi varia zdravo a vyvážene. Vyskladať si takúto misku nie je vôbec ťažké, treba len dbať na prítomnosť všetkých potrebných nutričných hodnôt. Môže to vyzerať náročne, keďže je tam viacero surovín a každá sa pripravuje zvlášť, v skutočnosti je to však veľmi jednoduché a zábavné Poďme si teda pripraviť dnešnú bowl s batátmi, cícerom, avokádom a strateným vajíčkom. Nebojte sa toho, aj keď je návod dlhší.

  1. Dáme si variť ryžu a medzi tým si pripravíme zvyšok. Ja som použila trojdruhovú ryžu, môžete použiť kľudne len hnedú, alebo čiernu. Ryžu prepláchneme a dáme variť do vriacej osolenej vody.
  2. Cícer si opláchneme a osušíme kuchynskými utierkami, ja mám rada cícer v skle a kupujem konkrétne bio cícer z DM ten je výborný. Vo väčšej panvici zohrejeme lyžicu olivového oleja, pridáme cícer, trocha soli a lyžičku kurkumy. Takto ho restujeme 10 minút a potom si ho dáme bokom.
  3. Batát v šupke poriadne umyjeme a nakrájame na kocky. Plech na pečenie pokvapkáme olivovým olejom, pridáme kocky batátov, osolíme a okoreníme korením na grilovanú zeleninu, alebo iným korením podľa chuti. Takto pripravené batáty pečieme 20 minút pri teplote 200 °C.
  4. Tak a ešte si pripravíme cuketu. Tú opláchneme a nakrájame na tenké plátky. Do panvice kde sme mali cícer pridáme znova lyžicu olivového oleja a restujeme cuketu 5-7 minút. Tiež ju osolíme a okoreníme.
  5.  Ešte si pripravíme stratené vajce. Dáme si variť vodu do väčšieho hrnca a pridáme trocha octu. Keď voda začne vrieť vareškou urobíme vír a do stredu “vylejeme vajíčko”. Ak ste to ešte nerobili pozrite si nejaký video návod alebo kľudne môžete uvariť klasické vajce na mäkko.
  6. Pripravíme si tanier a začneme servírovať. Uložíme batáty, posypeme ich cícerom, pridáme cuketu a ryžu.
  7. Nezabudnime aj na šalát 
  8.  Ja som použila poľný šalát. Pridáme k nemu aj nakrájané avokádo a nakoniec vajce. Celý tanier posypeme tekvicovými a ľanovými semiačkami.
  9. Môžme si pripraviť aj dressing na poliatie. Zmiešame 2 lyžice olivového oleja, lyžičku medu, lyžičku citrónovej šťavy a lyžičku horčice. Celý tanier pokvapkáme a podávame.