Na prípravu potrebujeme

1/4 šálky chia semiačok, 1/2 šálky kokosového mlieka, 1/2 šálky mandľového mlieka, 2 banány (1 roztlačený a 1 na vrch), 2 lyžice agáve sirupu, 1 lyžičku škorice, kokosové lupienky, sušené brusnice a vlašské orechy na ozdobu

Postup prípravy

Chia semiačka sú v posledných rokoch veľmi ospevovanou surovinou, nie len u nadšencov zdravej stravy. Nečudo, veď obsahujú zdravé tuky, proteíny, vlákninu, vápnik či fosfor a ďalšie zdraviu prospešné látky. Ja som sa ich naučila jesť pridávaním hlavne do smoothie nápojov, šalátov, či takýchto chutných sladkých dobrôt akou je chia puding. Takýto puding si môžete dať napríklad na raňajky, desiatu, či zdravý a chutný dezert. Dobrou správou je, že chutí aj manželovi, takže paráda, môžem ho pripravovať častejšie.

  1. V miske zmiešame kokosové mlieko a mandľové mlieko. Kokosové mlieko pred tým premiešame lyžičkou. Do misky pridáme chia semiačka.
  2. Banán nakrájame na kúsky a tyčovým mixérom ho rozmixujeme na kašu. primiešame ho k mliečnej zmesi spolu s dvoma lyžicami agáve sirupu.
  3. Na koniec vmiešame do zmesi lyžičku škorice a všetko ešte raz poriadne premiešame.
  4. Pripravíme si poháriky, do ktorých puding nalejeme. Z tejto dávky mi vyšli 3 porcie.
  5. Hotový puding dáme stuhnúť do chladničky na aspoň 1 hodinu, aby semiačka napučali, zmäkli a puding poriadne stuhol.
  6. Potom ho ozdobíme nakrájaným banánom, kokosovými lupienkami, brusnicami a orechmi. Prípadne podľa fantázie. Puding je vynikajúci a hlavne zdravý.