Na prípravu potrebujeme

150 g hladkej špaldovej múky, 1 kypriaci prášok, štipku soli, 2 vajíčka, 1 vanilkový cukor, 200 ml mlieka, 1 lyžicu medu

Na ozdobenie a dochutenie : biely jogurt, agáve sirup, vlašské orechy + kokosový olej na vysmážanie

Postup prípravy

Vždy sa lakomím na palacinky v amerických filmoch, keď všetci raňajkujú pri spoločnom stole, pijú litre mlieka či džúsu a polievajú si čerstvé palacinky javorovým sirupom či čokoládou. Či je to tak aj naozaj, neviem posúdiť, pretože som v Amerike zatiaľ nebola, ale vo filmoch to vyzerá lákavo haha. Nedávno som v Dobrom jedle videla recept na americké palacinky a keďže rada experimentujem, troška som ho pretvorila na svoj obraz a vznikli tieto fantastické mäkkučké, veľmi chutné a voňavé palacinky, ktoré sú na raňajky ako stvorené. Poviem vám, že u nás zmizli raz dva.

  1. V mixéri šľaháme vajíčka s vanilkovým cukrom a medom cca 2 minúty.
  2. Pridáme teplé mlieko, kypriaci prášok, štipku soli a hladkú špaldovú múku a ešte chvíľu mixujeme, kým nevznikne pekné hladké cesto (nie príliš husté).
  3. Pripravíme si menšiu panvicu, na ktorej palacinky pripravíme. Na menšiu som ich dala preto, aby boli hrubšie, mäkšie a menšie.
  4. Panvicu zohrejeme, potrieme kokosovým olejom a pečieme palacinky na strednom stupni cca 2 minúty z každej strany, ako klasické palacinky, to už uvidíte keby budú hotové.
  5. Pred podávaním ich polejeme bielym jogurtom, agáve sirupom a posypeme vlašskými orechmi. Mne sa k ním táto kombinácia veľmi hodila  Tak dobrú chuť :)