Tento týždeň som mala možnosť zúčastniť sa veľmi príjemného workshopu pod zašitom projektu Zrodené v EÚ, ktorého cieľom je informovať širokú verejnosť o kvalite produkcie potravín v štátoch Európskej Únie. Viac o tomto projekte si môžete prečítať priamo na stránke. Témou nášho workshopu boli ryby a teda sme pripravovali chutné a jednoduché rybacie recepty. Myslím, že niektoré z nich môžu kľudne poslúžiť aj na blížiace sa Vianoce.

Ja som pripravovala rybaciu polievku, ktorú som dávnejšie chystala pre tento projekt. Recept na ňu je úplne jednoduchý a polievka je sýta a hustá, takže na chladné dni ako stvorená. Ak by ste chceli recept, nájdete ho tu. Novinárky a food blogerky, ktoré sa workshopu zúčastnili, mali taktiež možnosť pripraviť svoje vlastné polievky a myslím, že im vyšli skvelo :)

Kuchár Martin z Chefparade pripravil skvelé hlavné jedlá a to konkrétne pečeného pstruha so zelerovým pyré a cviklovou redukciou a lososa v lístkovom cestíčku so špenátom. Jedlá sa podarili super a všetci účastníci si na nich pochutili. Myslím, že workshop bol úspešný a hlavne bol veľmi veselý a inšpiratívny. Ak by ste chceli, tak v tejto škole varenia sa organizuje viacero kurzov, čiže smelo do toho, stačí si vybrať :)